Jusup:"Jedino Vladović na razini"

0
0

Jakov Vladović (Foto: Ivan Katalinić)
U susretu 13. kola NLB lige, košarkaši Zadra ugostili su ekipu Širokog na Višnjiku i izgubili rezultatom 74:80.
Iako su u zadnja dva kola pobijedili Partizan i Hemofarm, nije im pošlo za rukom da ovu godinu okončaju pobjedom.
Zadar je krenuo s Vladovićem, Carom, Marčinkovićem, Bilanom i Ivanovom. Nakon tri minute igre Zadar je vodio 5:4. Do 6. minute igralo se koš za koš. Onda Široki radi seriju 15:2 i odlazi na 24:13, 11 koševa prednosti. Nakon prvih 10 minuta igre Zadar je gubio 15:26.
Zadrani drugu četvrtinu otvaraju tricom Vladovića, no bivši Zadranin Morović odmah uzvraća istom mjerom. U drugoj četvrtini Široki je ponovno napravio seriju koševa, a da Zadar nije ništa ubacio, 8:0, za rezultat 23:39, najveću njihovu prednost do tada. Tu negativnu seriju prekida trica Browna. Na poluvremenu je bilo 30:46.
Zadrani su u drugom poluvremenu počeli hvatati priključak najprije preko Vladovićeve trice pa dvice, a zatim je i Marčinković zabio tricu za minus 10, 42:52.  Dvije minute prije kraja treće četvrtine Zadar je preko Carevih slobodnioh bacanja smanjio na minus 8, a Vladović je u poslijednjoj sekundi ove četvrtine zabio tricu s pola terena za 52:57.
Nakon tri minute igre u poslijednjoj četvrtini Zadar je smanjio na minus 3, što je bilo i najviše što su se uspjeli približiti gostima iz Širokog. Potom gosti ponovno prave seriju od 8:0 preko Morovića, Pilepića i Planinića te odlaze na 56:67. Do kraja utakmice Zadar se nije uspio vratiti i Široki je zasluženo slavio na Višnjiku.
Kod Širokog najbolji je bio bivši Zadranin Vedran Morović koje je zabio 20 poena uz 5 asistencija, a šut za tri mu je bio 4/5. Kod Zadrana najviuše su se istaknuli Vladović s 22 poena uz šut 4/4 za dva, 4/6 za tri i 2/2 slobodna te tri asistencije i jednu ukradenu loptu i Marčinković s 14 poena uz 8 skokova. Iako je Car na kraju zabio 12 poena šut iz igre mu je bio očajan. Gađao je 2/11 ( 1/5 za dva i 1/6 za tri) uz četiri izgubljene lopte.
KK Zadar – KK Široki   74-80 (15-26, 15-20, 22-11, 22-23)
KK Zadar: Car 12, Vladović 22 (7 sk), Batur 7, Tomas 2, Ramljak, Dundović, Marčinković 14 (8 sk), Ivanov 7, Brown 8, Bilan 2, Pelczmann, Vlaić
KK Široki: Štemberger 5, Planinić 13 (7 sk), Pilepić 7  (5 sk), Naletilić, Bilinovac, Ramljak 8 (5 sk), Persić, Špralja 15 (6 sk), Novak, Barać 5, Morović 20 (5 as), Grgat 7

Nakon utakmice trener Zadra Danijel Jusup rekao je kako je Široki zasluženo pobijedio:
– Žao mi je zbog propuštene pobjede, ali nismo zaslužili pobijediti. Uvukla se nervoza u našu igru zbog promašenih zicera i bacanja. Čestitam Širokom na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali jako lošu šutersku večer, a od igrača jedino je Vladović bio na razini.